PROPOZICE TURNAJE

• TERMÍN: Neděle 23. června od 9:00.

• AREÁL: Tělovýchovná jednota Sokol Brno, Kounicova 686/22, 602 00 Brno.

• ČAS: 9:00 zahájení turnaje, 10:10 první zápasy, 15:05 zápas o 3. místo, 15:50 finále.

• ÚČAST V TURNAJI: Turnaj není omezen pohlavím ani zkušenostmi, jediné omezení je věk nad 15 let.

• SYSTÉM TURNAJE: Celkem 8 týmů, 2 skupiny po 4 týmech, z každé skupiny postupují první 2 týmy do play-off.

• HRACÍ DOBA: Zápasy ve skupinové fázi = 2 x 12 minut, zápasy v play-off = 2 x 15 minut.

• POČET HRÁČŮ: 5+1 (hokejové střídání), minimální počet na soupisce 5 hráčů + brankař. K utkání musí tým nastoupit nejméně s pěti hráči (čtyři a brankař). V průběhu utkání může jejich počet klesnout na čtyři (tři a brankař). Klesne-li počet hráčů pod čtyři (tři a brankář), rozhodčí utkání ukončí. Povinností každého týmu je, mít minimálně jednu ženu ve hře.

• STŘÍDÁNÍ: Hokejové střídání, uskutečňuje se u půlící čáry. Výměnu brankáře lze uskutečnit jen tehdy, když je míč mimo hru a musí se oznámit rozhodčímu.

• ROZEHRÁNÍ KOPU: Minimální vzdálenost hráčů týmu, který kop neprovádí, jsou 3 metry od míče.

• MALÁ DOMŮ: Brankář nesmí chytat úmyslnou malou domů do ruky. V případě zahrání malé domů se kope nepřímý volný kop z hranice pokutového kopu.

• MÍČ: Fotbalový míč velikosti 5.

• BRANKY: Střední přípravkové o velikosti 5x2m.

• VÝSTROJ: Jednotně barevné dresy nebo trika mimo brankáře. Povoleny jsou turfy a sálová obuv. S jinou obuví nebude hráč připuštěn ke hře, kontrolují rozhodčí. Hráč nesmí mít na sobě nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost jiného hráče i jeho samotného (přívěsky, náušnice, prsteny, atp.). V případě shody topů budou připraveny rozlišovací dresy.

• ROZHODČÍ: Turnaj řídí kvalifikovaní rozhodčí.

• POSTUPOVÝ KLÍČ ZE SKUPINY: 1. počet bodů, 2. vzájemný zápas, 3. rozdíl ve skóre, 4. počet vstřelených gólů, 5. tři pokutové kopy.

• PLAY-OFF: semifinále - o 3. místo - finále.

• POKUTOVÝ ROZSTŘEL: V případě nerozhodného výsledku v zápase play-off los určí tým, který začíná zahrávat pokutové kopy, 3 hráči na každé straně. Pokud je i nadále stav nerozhodný, pokračuje se v "náhlé smrti" až do rozhodnutí. Brankář se smí při PK pohybovat jen po čáře. První tři kopy musí provést různí hráči, poté již bez omezení.

• VYLOUČENÍ: Pokud hráč obdrží červenou kartu, je vyloučen na dvě minuty herního času a není možné jej nahradit (tým hraje dvě minuty v oslabení o jednoho hráče). Po dvou minutách může tým doplnit chybějícího hráče a to i vyloučeného.